Çağrı Merkezi İş İlanları

Alo 170 İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Alo 170 iş başvurusu ve kariyer olanakları hakkında bilgiler verilmektedir. Alo 170 iş başvuru formu ve kurum hakkında bilgiler. İşkur üzerinden sorgulayacağınız sayfada çağrı merkezi müşteri temsilcisi alımı ilanları çıkacaktır.

Alo 170 Hakkında

Alo 170 hattı, Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu’nun, Türkiye İş Kurumu gibi kurumların sunmakta oldukları hizmetlere ve imkanlara yönelik gelen soruların yanıtlanması üzere kurulmuş bir kolay ulaşım hattıdır. Gelen soruların çözümlenmesi, vatandaşların bilgilendirilmesi ana amaçtır.

Alo 170 Sosyal Güvenlik Bakanlığı
Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi süreciyle işten çıkartma, zorla ücretsiz izne çıkartma ve benzeri uygulamalara maruz kalan bireyler, haklarını öğrenmek ve haklarını aramak için alo 170 hattına yoğun olarak başvuruda bulunmaktadır.

Çağrı Merkezi 7/24 Hizmet
7/24 kesintisiz hizmet veren bu hat, iş kanunu, vatandaşların yasal hakları, yasal süreçlerin nasıl işlediği gibi süreçleri hatta ulaşan vatandaşlara aktarmaktadır. Bilgilendirme işlemlerinin yapıldığı ve sorulara cevapların bulunduğu bu hatta aynı zamanda şikayet ve bildirim işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Örneğin kayıt dışı eleman çalıştıran işletmeler ve usulsüz faaliyet gösteren işletmeler bu hatta bildirilebilmektedir.

Alo 170 Hattı Nasıl Hizmet Verir
Alo 170’ e düşen çağrılar, yönetmelik, yasa ve düzenlemelere hakim personeller tarafından karşılanmaktadır. Genellikle, vatandaşların gerçekleştirmiş oldukları ilk çağrılarda sorunların çözülmesi hedeflenmektedir.

Tek bir görüşmeyle halledilemeyecek olan soru ve ihbarlar için çağrı merkezi elemanları, gerekli olan kayıtları alarak işleme tabi tutarlar ve kısa sürede bu başvuruların sonuçlanması sağlanır. Uzayan işlemler en geç 72 saat içerisinde sonuca kavuşturulur ve başvuru sahibi vatandaşlara konuyla ilgili geri dönüş gerçekleştirilir.

Alo170.gov.tr Üzerinden Sorgulama
Gerçekleştirilen bildirimleri sorgulamak için alo170’ in resmi internet sitesi https://www.alo170.gov.tr/ üzerinden bildirim sorgulama ekranına da ulaşılabilecektir. Buradan vatandaşlar, kendi T.C. kimlik numaraları ve bildirim numaralarını girerek işlemlerinin hangi aşamada olduğuna ulaşabilecek ve bir fikir sahibi olabileceklerdir.

Alo 170 Online
Alo 170 hattının resmi internet sitesi üzerinden sunulmakta olan online işlemler kullanılarak, yapılmak istenen başvuru, bildirim ya da şikayetler, çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecektir. Online işlemler; ihbar-şikayet hattı, görüntülü destek hattı, canlı destek ve sıkça sorulan sorular şeklinde 4 farklı segmentte işlem sağlamaktadır.

Alo 170 İş Başvurusu

Alo 170 iş başvurusu için İşkur sayfası üzerinden arama yapabilir ve online iş başvurusu yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak İşkur çağrı merkezi personel alımı ilanlarını inceleyebilirsiniz.Eğer açık iş pozisyonu varsa başvuru yapabilirsiniz. Çağrı merkezi personel alımı ilanları yoksa ara ara bu sayfayı takip edin, mutlaka yeni ilanlar çıkıyor.

Alo 170 çağrı merkezi iş başvurusu : Alo 170 için direk olarak bir iş başvurusu linki bulunmuyor. İhtiyaca göre alım yapan bir kurumdur. Daha fazla bilgi almak için firma insan kaynakları departmanı ile görüşebilirsiniz.

Alo 170 İletişim Adresi: Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu