Hastane İş İlanları

Bayburt Devlet Hastanesi İş Başvurusu ve İş İlanları

Bayburt Devlet Hastanesi iş başvurusu nasıl yapılır? Bayburt Devlet Hastanesi iş ilanları nereden listelenir? Hastane personel alımı ilanları ve hastane hakkında genel bilgiler.

Bayburt Devlet Hastanesi Hakkında

1989 senesinde dönemin rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın özel isteğiyle temeli atıldı. 100 yataklı kapasitesi ile Bayburt halkına sağlık hizmeti sunan Bayburt Devlet Hastanesi. Ayrıca günümüzde kapasitesini ikiye katlamıştır ve 200 üzerinde yatak ve 50 üzerinde sürekli diyaliz hastası barındırabilme kapasitesine ulaşmıştır.

2005 yıllarında sadece 100 yataklı hasta kabul edebilen hastane yeni üniteler de eklenerek 50 yatak ilave kapasiteye sahip oldu.  Bu nedenle yatakların B sınıfı özelliği vardır.

Bayburt Devlet Hastanesi Vizyon ve Misyon
Öncelikli olarak hasta ve çalışan güvenliğinin ön planda olduğu Bayburt Devlet Hastanesi insana bütüncül yaklaşımı kabullenmiştir. Mesleki bilgi ve tecrübelerini devamlı olarak geliştirme çabasında olup, en son teknolojik tesisleri kurarak ve uzman hekimlerin eşliğinde kaliteli bir hizmet verme amacındadır.

Bayburt Devlet Hastanesi Personeli Ne iş Yapar?

Hastanelerde en sık rastlanan personel meslek grupları şunlardır:

  1. Doktorlar: Hastaların teşhis ve tedavisi için sorumlu kişilerdir. Tıp eğitimi almış ve belirli bir alanda uzmanlaşmış doktorlar, hastanede yeni doğanlar, çocuklar, kadınlar, erkekler, yaşlılar gibi farklı yaş grubundaki hastalara bakar.
  2. Hemşireler: Doktorların yanı sıra, hastaların bakımı, ilaçların verilmesi, tıbbi cihazların kullanılması ve hastalıkların takip edilmesi gibi işlevleri yerine getiren sağlık personelidirler. Ayrıca Hemşirelik eğitimi almış olan bu kişiler, hastaların psikolojik ihtiyaçlarına da yardımcı olurlar.
  3. Tıbbi teknisyenler: Laboratuvar testleri, radyolojik tetkikler, kan transfüzyonları ve diğer tıbbi işlemler için kullanılan cihazların yönetiminden sorumludurlar. Bu kişiler, hastaların durumlarını izlemek, raporlamak ve tedavi sürecinde doktorlara destek sağlamakla görevlidirler.
  4. Diyetisyenler: Hastaların beslenme programlarını hazırlayan ve takip eden sağlık personelidirler. Bu kişiler, hastalıkların tedavisi için özel diyet programları hazırlarken, sağlıklı beslenme konusunda da danışmanlık yapabilirler.
  5. Psikologlar: Hastanede yatan hastaların psikolojik ihtiyaçlarına destek olurlar. Bu kişiler, hastaların yaşadığı stres, kaygı ve depresyon gibi durumlarla başa çıkmalarına yardım ederler.
  6. Sosyal çalışmacılar: Hastanede yatan hastaların sosyal ihtiyaçlarına yardımcı olan kişilerdir. Bu kişiler, hastaların sosyal hizmetler, maddi yardım, ev bakımı ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için çalışırlar.
  7. Hasta kayıt görevlileri: Hastaneye gelen hastaların kayıtlarını tutarlar ve hastaların dosyalarını hazırlarlar. Ayrıca, hastaların randevu işlemleri ve diğer yönetimsel işlemleri ile ilgilenirler.
  8. Temizlik ve güvenlik personeli: Hastanenin hijyenik koşullarının korunmasından sorumlu olan personeldir. Temizlik personeli hastanenin her yerini temiz tutmakla görevlidir. Ayrıca güvenlik personeli ise hastanenin güvenliğinden sorumludur.

Bu meslek gruplarındaki personelin hepsi, hastanelerin etkin bir şekilde çalışmasında kritik bir rol oynarlar ve hastaların sağlık bakımı sürecinde önemli bir desteği temsil ederler.

Bayburt Devlet Hastanesi İş İlanları

Bayburt Devlet Hastanesi ve alternatif devlet kurumlarının iş ilanlarını buraya tıklayarak takip edebilirsiniz. Bu sayfa üzerinden arama yaparak çalışmak istediğiniz iş kurumunda ilan olup olmadığını görebilirsiniz.

Bayburt Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Bayburt Devlet Hastanesine iş başvurusunda bulunmak için hastanenin ilan açmış olması gerekir. Devlet hastaneleri bünyelerine personel alımı yaparken ihtiyaca göre ilan açar ve bu ilanlar İşkur gibi siteler üzerinden. Üst kısımda verdiğimiz linkten güncel ilanları listeleyebilirsiniz. Bayburt Devlet Hastanesi ile ortak çalışan taşeron firmalarla görüşerek hastane bünyesinde çalışabilirsiniz. Bunun için hastane ile iletişim kurarak taşeron firmaların bilgilerini istemeniz gerekir.

Bayburt Devlet Hastanesi İletişim

Adres; Şingah Mah. İbnisina Caddesi, Bayburt
Telefon; 0458 211 91 91
İletişim & Web Sayfası; http://bayburtdh.saglik.gov.tr/TR,131455/bize-ulasin.html

Ayrıca diğer iş ilanları bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu