Market İş İlanları

Bim İş Başvurusu ve Online İş Başvuru Formu

Bim iş başvurusu yapmak için online iş başvurusu formunu doldurmanız yeterlidir. Bim Market iş ilanları ve tam zamanlı, part time iş başvurusu için sayfamızdaki direktifleri takip ediniz.

Bim Marketler Hakkında Kısaca Bilgi

Birçok kişinin ve ailenin, gerek uygun fiyatlarından gerekse lezzetli ürünlerinden dolayı tercih ettiği mağazalardan biri olan BİM, Türkiye’ de hizmet vermekte olan sayılı mağaza zincirlerinden biridir. Binlerce çalışanı ve uygun ürünleri ile birlikte, hesaplı şekilde alışveriş yapmak isteyen kişilerin uygun fiyata iyi hizmet alabildikleri mağazalardır.

Mağaza, zaman zaman çeşitli alanlarda; teknoloji, beslenme, giyim, dekorasyon vb. indirimli ürünler sunmaktadır. BİM mağazalarının Türkiye’ nin dört bir yanına yayılmış olduğu, birbirinden lezzetli gıda ürünleri sunduğu ve indirim dönemlerinde ucuza alışveriş yapmak isteyenlerin hedef mağazası olduğu bilinmektedir. Yazının devamında, BİM mağazalarının yönetimi, kariyer fırsatları, kampanya dönemleri, kaçırılmayacak fırsatları gibi birkaç konu hakkında bilgi aktarılacaktır.

BİM isminin açılımı “Birleşim Mağazalar A.Ş.” dir. Zaman zaman gündeme gelen ve markanın ismi ile ilgili ortaya atılan diğer açılımlar asılsızdır. Mağazanın resmi internet sitesinde de aktarıldığı gibi Birleşik Mağazalar kelimelerinin kısaltmalarından oluşmaktadır.

1995 Yılından Günümüze “Bim”

Bim Marketler
Bim Marketler

1995 yılından bu yana hizmet vermekte olan BİM mağazaları, başlangıç olarak yalnızca 21 mağaza ile ticaret hayatına başlamıştır. 1997 yılında ilk özel marka ürünü olan Dost Süt’ ü müşterilerine sunmaya başladı ve o zamandan beri aynı ürün raflardaki yerini korumaktadır. 2001 krizi döneminde işletmeler ve ekonomi küçülmeye devam ederken BİM mağazaları 87 mağaza daha açarak krize karşı direnç göstermeye devam etti.

2002 yılında, müşterilerin kredi kartlarını kullanarak alışverişlerini gerçekleştirmelerine imkan tanındı. 2005 yılında şirketin hisselerinin %44’ lük kısmı halka arz edildi. 2008 yılında, 551 mağaza açılışı daha gerçekleştirerek mağaza sayısını 2285’ e çıkarmayı başardı. 2011 yılına gelindiği zaman 8 milyar TL’ yi geçmekte olan cirosu ile birlikte perakende satışlarda alanında lider konuma geldi.

BİMcell: İletişim sektöründe de boy göstermeye başladığı 2012 yılında, BİMcell ile birlikte, müşterilerine uygun gıda ürünleri sunduğu gibi uygun operatör hizmetleri de sunmaya başladı. 2013 yılında Mısır’ da açılan mağazaları ile birlikte 2009 yılında Fas’ ta açılan mağazalardan sonra ikinci defa yurt dışı yatırımında bulunmuş oldu.

2014 yılına gelindiği zaman, 2012 yılında faaliyete giren BİMcell’ in 1 milyon abone sayısına ulaştığı görülmektedir. 2016 yılında markanın cirosu 20 milyar TL’ yi geçti ve çift haneli büyüme hızı ile birlikte, Türk perakende şirketleri arasında ayır edici yerini sağlamlaştırdı. Bu gün de aynı çizgide devam etmekte olan mağazalar, uygun fiyata ulaşılabilir ürünler sunarak hesaplı alışveriş yapmak isteyen kişilerin en uğrak noktaları haline gelmiştir.

Bim Marketler : Uygun Fiyatla Ürün Satışı

BİM mağazaları, merkezi yapıya sahip olmadan bölge teşkilatlanmaları ve mağazalar arasındaki lojistik bağlantı sayesinde hizmet sunumunda bulunmaktadır. Mağazalar tarafından sunulmakta olan ürünlerin fiyatlarının her zaman uygun düzeylerde tutmak ve fiyat artışının önüne geçmek için mağazalarda, lojistik ağında ve diğer aşamalarda, her türlü gereksiz harcamadan kaçınılmaktadır. Bu amaçla mağazalar, gerek reklam oluşturmada, mağaza tasarımında ve personel giderlerinde her türlü ekstra maliyet oluşturabilecek unsurun önünde durmaktadır.

Sağlamış olduğu kalite standartlarını korumak adına sunmakta olduğu ürünlerin sayısını 600’ de tutan marka, bu şekilde ürünlerin kalitesini geliştirirken fiyat artışından da kaçınmış olmaktadır.

BİM Mağazalarında Kariyer Fırsatı

BİM mağazalarında Türkiye çapında, gerek tam zamanlı gerekse yarı zamanlı olarak 34 binin üzerinde kişi çalışmaktadır. BİM mağazalarında çalışmak ve bu alanda kariyer sahibi olmak isteyen kişiler, BİM’ in resmi internet sayfasından ulaşabilecek olduğu açık pozisyonlar listesinden eleman ihtiyacı bulunan şehirlere ve ihtiyaç duyulan çalışma pozisyonlarına ulaşabilecektir.

Alımların birçoğu İstanbul ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilse bile listenin devamına bakıldığı zaman birçok farklı şehirde, eleman alımı gerçekleştirildiği görülmektedir.

İş başvurusunda bulunma niyetinde olan kişiler, hızlı başvuru sekmesinden ulaşabilecek oldukları forma istenen verileri girerek taleplerini sisteme iletebilmektedirler. Formda kişilerin genel bilgileri, askerlik durumları, ehliyetlerinin olup olmadığı, çalışılmak istenen pozisyonlar ve iller hakkında alanlar bulunmaktadır.

Formun son kısmında yer alan açıklama bölümünde, iş başvurusunda bulunacak olan kişilerin daha önce çalışmış oldukları alanlar ve işler hakkında bilgi vermeleri, kısa bir öz geçmiş oluşturmaları faydalı olacaktır.

Bim İş Başvurusu

Bim iş başvurusu için bu linke tıklayınız ve online iş başvuru formunu doldurunuz. Bim kariyer sayfası üzerinden dolduracağınız cv bilgilerine tam zamanlı veya part time çalışmak istediğinizi yazabilir ve Bim insan kaynakları departmanına başvurunuzu online olarak gönderebilirsiniz.

Bim İş Başvuru Formu

Bim iş başvuru formu için bu linke tıklayınız. Cv bilgilerinizi Bim insan kaynakları departmanına hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz.

Bim İş İlanları

Bim iş ilanları için bu linke tıklayarak Linkedin üzerinden açık iş pozisyonlarını görebilirsiniz. Linkedin profiliniz varsa, online iş başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca Linkedin üzerinde Bim çalışanlarını görebilir, Bim personel ve çalışan maaşları hakkında bilgilerde alabilirsiniz.

Bim Part Time İş Başvurusu

Bim part time iş başvurusu için cv gönderdiğinizde, part time çalışmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Bim İşe Alım Süreci

Bim işe alım süreci hızlı bir şekilde sistemsel olarak işlemektedir. Cv havuzunda biriken özgeçmiş dosyaları, iş ihtiyacı olduğunda sırayla incelenir ve en uygun aday iş görüşmesi için Bim Marketlere davet edilir. Cv dosyanızı Bim Marketlere direk olarak verebilir ya da Bim kariyer sayfasından yükleyebilirsiniz.

Bim İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Bim iş başvurusu internetten online olarak veya direk Bim Marketlere elden cv teslim ederek yapılabilir. Üst kısımda verdiğimiz linkler üzerinden online iş başvurusu yapabilirsiniz.

Bim Depo İş Başvurusu

Bim depo iş başvurusu içinde yine üst kısımda verdiğimiz online başvuru adresine ya da Bim Marketlere elden cv teslim edebilirsiniz.

Bim, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana gibi birçok ilde ve hemen hemen her ilçede devamlı olarak bünyesine mağaza çalışanı, kasiyer, şoför alımı yapmakta olan dev bir marketler zinciridir. Bünyesine engelli personel alımı da yapmaktadır. Bunun için cv bilgilerine engelli olduğunuzun notunu düşmeniz gerekmektedir.

Bim iş başvurusu konusunda sıkıntı yaşarsanız sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Yorumlar kısmına sorularınızı sorabilirsiniz.

Bim İletişim

Bim Adres Bilgisi: BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. Abdurrahmangazi Mah. Ebubekir Cad. No: 73 Sancaktepe 34887 İstanbul
Bim Genel Merkez Telefon: (0216) 564 03 03
Bim Web: https://www.bim.com.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu