Hastane İş İlanları

Çan Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çan Devlet Hastanesi iş başvurusu ve hastane iletişim bilgilerini bulabilir, Çan Devlet Hastanesi hakkında genel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Çan Devlet Hastanesi Hakkında Bilgi

Çanakkale’nin Çan ilçesinde bulunan Çan Devlet Hastanesi 1991 senesinde 100 yatak kapasitesi ile kurulmuştur. Zamanla vermiş olduğu hizmetlerde yetersiz bir hale gelen hastane, 1997 senesinde özel teşebbüslerinde desteğiyle geliştirilmiş ve özellikle Acil Servis bölümü tamamen yenilenmiştir. Devam eden yıllar içerisinde böbrek hastaları için 7 yataktan oluşan bir Hemodiyaliz birimi hizmete sokulmuştur. Yerli halkında maddi destekleriyle açılan bu bölüm sayesinde Çan ilçesinde ve çevre köylerde yaşayan kronik böbrek rahatsızlığı olan kişiler teavi görmeye başlamıştır.

Çan Devlet Hastanesi günümüzde ek binasıyla birlikte 100 yataklı olarak hizmet sunmaktadır. Hastane bölümleri içerisinde idari birim, hemodiyaliz ünitesi, yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Acil servis, röntgen, poliklinik, eczane, arşiv bölümleri bulunan hastanenin dahiliye, genel cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum, nöroloji, fizik tedavi, çocuk, üroloji ve rehabilitasyon bölümlerinde sağlık hizmetleri yataklı olarak verilebilmektedir.

Çan Devlet Hastanesi Personeli Ne İş Yapar?

Hastane personeli, hastanede çeşitli görevleri yerine getiren bir grup insanı ifade eder. Bu kişilerin görevleri, hastanenin türüne ve büyüklüğüne göre değişebilir.

Hasta bakımı, hastaların günlük ihtiyaçlarını karşılamayı içeren önemli bir görevdir. Bu görevler arasında yatakların temizlenmesi, yemek servisi, ilaç verme ve hasta kontrollerinin yapılması yer alır. Hasta bakımı genellikle hemşireler, hasta bakıcılar ve diğer sağlık çalışanları tarafından.

Hastane personeli ayrıca, hastanelerin temizlik ve hijyen standartlarını korumak için faaliyet gösterirler. Temizlik personeli, hastanelerdeki odaları, bölümleri ve ekipmanları düzenli olarak temizler ve sterilize eder. Böylece enfeksiyon riski en aza indirir.

Çan Devlet Hastanesi Personel Görevleri

Laboratuvar teknisyenleri ve radyoloji teknisyenleri gibi uzman personel, hastanede tıbbi testlerin yapılmasına yardımcı olur. Laboratuvar teknisyenleri, kan testleri, idrar testleri. Ve biyopsi testleri gibi tıbbi testleri gerçekleştirirken, radyoloji teknisyenleri ise. X-ışınları, manyetik rezonans görüntüleme (MR) ve bilgisayarlı tomografi (BT) gibi tıbbi görüntüleme testlerini yapar.

Hastane personeli ayrıca, ilaçların doğru şekilde dağıtılmasını sağlar. Ayrıca eczacılar, doktorların yazdığı reçeteleri dikkatli bir şekilde kontrol eder. Hastalara doğru dozajda ilaçları verir. Sonuç olarak bu, hastaların doğru tedaviyi almasını sağlayarak iyileşme sürecini hızlandırır.

Son olarak, hastane personeli yönetim ve idari işlerde de çalışırlar. Hastane yönetimi, hastane personelinin günlük işlerini koordine etmek. Bütçeleri yönetmek, kaynakların düzenlenmesi ve tıbbi ekipmanların satın alınması gibi birçok görevi yerine getirirler.

Tüm bu farklı rolleri bir arada düşündüğümüzde, hastane personelinin hastanelerin verimli bir şekilde çalışmasına. BU nedenle hasta bakımında yüksek kalite standartlarının korunmasına yardımcı olan önemli bir rol oynadığını söyleyebiliriz.

Çan Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Çan Devlet Hastanesi iş başvurusu ve güncel ilanlar için İşkur arama sistemini kullanabilirsiniz. Buraya tıklayarak açılan sayfaya çan devlet hastanesi ya da devlet hastanesi şeklinde kelimeler girerek iş araması yapabilirsiniz. Eğer güncel ilan yoksa ara ara girip arama yapmanızı tavsiye ederiz. Devlete ait kamu hastanelerinde ihtiyaca yönelik iş ilanı yayınlanır. Bu ilanlarda genellikle Kpss şartı aranır. Bunların dışında taşerön firmalar aracılığı ile hastanelerde çalışabilirsiniz.

Ayrıca alt kısımda yer alan Twitter ve Facebook sayfalarımızı takip ederek. Çan Devlet Hastanesi personel alımı ve güncel iş ilanlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Taşeron İş İlanları
Devlet hastaneleri çeşitli taşeron firmalarla da anlaşmalı olarak çalışabilmektedirler. Çan Devlet Hastanesi ile iletişime geçerek bu firmaların bilgilerini alabilir ve hastanede taşeron firma aracılığıyla çalışabilirsiniz.

Çan Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri

Adres: Karşıyaka M. Orhan Caneri C. Çan / Çanakkale
Telefon Numarası: 0 286 416 14 30
Faks: 0286 416 10 02
Web Sitesi: https://candh.saglik.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu