Üniversite İş İlanları

Çukurova Üniversitesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çukurova Üniversitesi iş başvurusu ve personel alımı hakkında bilgiler. Çukurova Üniversitesi iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapılabilir mi? Çukurova Üniversitesi insan kaynakları sayfası ve güncel iş ilanlarını alt kısımda verdiğimiz linkte bulabilirsiniz.

Çukurova Üniversitesi Hakkında Bilgi

Çukurova Üniversitesi’nin kuruluşu 1973 senesine dayanmaktadır. Seyhan Barajının doğu yakasında konumlanan Çukurova Üniversitesi 20 bin dekarlık  bir alan üzerinde yer almaktadır. Adana şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Çukurova Üniversitesi birçok açıdan gelişmiş, potansiyeli yüksek bir yükseköğretim kurumudur.

Bunun öncesinde 1969 senesinde Ankara Üniversitesine bağlı olarak Adana’da kurulmuş olan Ziraat Fakültesi ile 1972 senesinde Erzurum Atatürk Üniversitesine bağlı olarak kurulmuş olan Tıp Fakültesi daha sonra Adana Çukurova Üniversitesi olarak tek çatı altında birleşmiştir.

Sadece iki fakülte ile eğitim hayatına başlayan üniversite kısa zaman içerisinde bünyesine kattığı yeni fakülte bölümler ile bu günkü büyük yapısına ulaşmıştır. Şu anda toplamda 19 fakülte, 3 adet yüksekokul, 11 adet meslek yüksekokulu, 1 adet devlet konservatuarı, 4 adet enstitüsü ve 38 adet araştırma merkezi ile dev bir yapıya ulaşmıştır.

Elbette bu kadar farklı akademik alanları içerisine katarken aynı zamanda zengin bir akademik kadroya da sahip olmuştur. Mevcut durumda bünyesinde 2.297 adet akademik personel barındırmaktadır. Öğrenci sayısı ise şu durumda 54.737 kişidir.

Çukurova Üniversitesi birçok açıdan öğrencilerine ve personeline zengin imkanlar tanımaktadır. Son derece modern olan derslikler ve amfiler ile öğrenciler için modern ve konforlu bir eğitim ortamı oluşturulmaktadır. Kampüs olarak da gerek lokasyon gerek sosyal hayat açısından çok elverişli ve cezbedicidir.

Kampüs içerisinde bölgenin önemli hastanelerinden olan Üniversite Hastanesinin yanında lojmanları, sosyal tesisleri, spor salonları, konuk evleri, anaokulu, alışveriş yerleri, kafeler ve kantinler gibi çok kapsamlı bir içerik bulunmaktadır. Ayrıca Çukurova Üniversitesi kütüphanesi 12 bin metrekarelik kapalı bir alana sahiptir. Aynı anda 800 kişilik bir okuyucu kapasitesine sahiptir. Bu sayede ülkemizdeki 12 Avrupa Birliği Dokümantasyon Merkezinden bir tanesidir.

Üniversite sağlık hizmetleri açısından da bölge halkı tarafından tercih ediliyor. Öğrenci ve çalışanların sağlıkları için verilen hizmetin yanında hastanesinde de uzman hekim ve sağlık personeli kadrosu ile hizmet verilmektedir. Diş Hekimliği ve Tıp fakültesi öğrencileri de bu hastanede uygulamalı ve etkin bir eğitim almaktadırlar.

Çukurova Üniversitesi İş Başvurusu

Çukurova Üniversitesi iş başvurusu için buraya tıklayınız. Açılan sayfada personel ve işçi alımı hakkında ilanlar bulabilirsiniz. Bu sayfayı devamlı takip ederek açık iş pozisyonları olduğunda iş başvurusu yapabilirsiniz.

Çukurova Üniversitesi İş İlanları

Çukurova Üniversitesi iş ilanları için buraya tıklayabilir ve güncel iş ilanlarını bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Çukurova Üniversitesi İletişim Bilgileri

Çukurova Üniversitesi Adres: Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü 01330, Sarıçam / Adana
Çukurova Üniversitesi Telefon Numarası: +90 322 338 60 84
Çukurova Üniversitesi Eposta Adresi: bilgi@cu.edu.tr
Çukurova Üniversitesi Web Sitesi: https://www.cu.edu.tr/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu