Kamu İş İlanları

MEB Personel Alımı

MEB personel alımı ve güncel iş ilanları. Milli Eğitim Bakanlığı personel, memur alımı ilanlarını anlık olarak takip edebilir ve iş başvurusu yapabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Hakkında Kısaca Bilgi

Milli Eğitim Bakanlığı, T.C. Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak çalışan bir kurumdur. Kalkınma plan ve programları doğrultusunda milli eğitim hizmetlerini yürütmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın birçok görev ve yetkisi bulunmaktadır. Okul öncesi, ilk ve orta öğretim çağında bulunan öğrencileri bedeni, zihni, ahlaki, manevi, sosyal ve kültürel yönlerden geliştirmek öncellikli görevidir.

Eğitim ve öğretimin her kademesinde ulusal politika ve stratejileri belirleyerek gerekli çalışmaları yapmaktadır.

Daha birçok görevi bulunan Milli Eğitim Bakanlığı hakkında detaylı bilgi almak ve görevlerini tamamıyla öğrenmek istiyorsanız Wikipedia üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Wikipedia

MEB Personel Alımı

MEB personel alımı ya da bildiğimiz ismiyle Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı ve güncel iş ilanlarını takip etmek, anlık haberdar olmak için Twitter sayfamızı takip edebilirsiniz. MEB tarafından personel, memur alımı yapılacağı zaman kendi sayfası üzerinden duyuru açılmaktadır. Bizlerde bu duyuruları anlık olarak Milli Eğitim Bakanlığının sayfasından alıp Twitter hesabımızda paylaşıyoruz. Bu sebepten dolayı da anlık olarak tüm ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

Twiter Sayfamız : https://twitter.com/isbasvurusuyap

Alt kısımda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurusu yapılan personel alımı ilanlarını görebilirsiniz. En yeni ilanlar üst kısımda bulunmaktadır. Aşağı doğru indikçe MEB tarafından yapılan eski iş ilanlarına göz atabilirsiniz.

MEB 450 Müfettiş Yardımcısı Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine toplamda 450 müfettiş yardımcısı alımı yapacak. MEB personel alımı başvuruları Şubat’ın 7’sinde başlayacak ve 27’sine kadar devam edecek.

Milli Eğitim Bakanlığına yapılacak olan müfettiş yardımcısı alımları hakkında detaylı bilgiyi alt kısımdaki dosyadan inceleyebilirsiniz. Alımlar ne zaman yapılacak, başvuru şartları nelerdir, sınav yeri ve konusu gibi bilgiler edinebilirsiniz.

Sınav giriş belgeleri 8 Mart 2023 tarihinden itibaren https://meb.gov.tr üzerinden alınabilecek. Konuyla ilgili bilgi almak isterseniz 444 0 632 Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezini arayabilirsiniz.

Başvuru Tarihi : 07 Şubat 2023 – 26 Şubat 2023 tarihleri arasında.
Detaylar : PDF dosyası

MEB İşkur Personel Alımı ve İş İlanları

Milli Eğitim Bakanlığı iş ilanlarını anlık olarak İşkur üzerinde de görebilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz tarihleri geçmişse İşkur veya E-Devlet üzerinden güncel iş ilanı olup olmadığına bakabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı iş ilanlarını İşkur üzerinden sorgulamak için bu linke tıklayınız. Arama sayfasına “meb” ya da “milli eğitim bakanlığı” yazabilirsiniz veya meslek isimleri yazabilirsiniz. Örneğin “müfettiş” ya da “öğretmen” gibi.

E-devlet üzerinden MEB iş başvurusu yapmak ve ilanları görmek için bu linke tıklayınız. Açılan sayfada arama yapabilirsiniz.

MEB ve kamu kurumlarının iş ilanlarını, personel alımı ilanlarını anlık olarak https://twitter.com/isbasvurusuyap adresinden takip edebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim

Milli Eğitim Bakanlığı Adres Bilgisi: Atatürk Bulvarı No: 98 Bakanlıklar ANKARA
Milli Eğitim Bakanlığı Telefon: 0312 4132680 – 0312 4132681 – 0312 4131838
Milli Eğitim Bakanlığı Web: http://www.meb.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu