Kamu İş İlanları

Mersin Limanı İş Başvurusu ve Güncel İş İlanları

Mersin Limanı iş başvurusu ve kariyer olanakları. Mersin Limanı iş ilanları için Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği insan kaynakları sayfasını kullanabilir ve bu sayfadan online iş başvurusu yapabilirsiniz.

Mersin Limanı Hakkında Bilgi

1927 senesinde belediyelerin ve Ticaret Odası ile Hususi Muhasebenin ortaklığı ile Mersin Liman Şirketi kurulmuştur. İlerleyen yıllar içerisinde doğal afetlerden zarar gören Mersin Limanı 1942 senesinde Milli Koruma Kanununa göre Devlet Demiryolları ve Limanları İşletme Umum Müdürlüğüne bağlanmıştır. Mersin Limanı bu tarihten sonra geçirmiş olduğu revizyonlar ile birlikte 1962 senesinde daha modern bir hal almıştır. 2007 senesine kadar T. C. Devlet Demiryolları tarafından işletilmekte olan liman 2007 tarihinden itibaren 36 sene süreli olmak üzere Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliğine devredilmiştir.

Mersin Limanı birçok açıdan büyük bir önem taşımaktadır. Sahip olduğu geniş hinterlandı, bulunduğu coğrafi konum, kapasitesi ve bunların yanında yurtiçinde ve yurtdışında mevcut olan bağlantılarının sağladığı avantaj ile birlikte hem ülkemizin hem de Doğu Akdeniz bölgesinin lider limanları arasında önemli bir konumda yer almaktadır. Mersin Limanı konumu itibari ile birlikte önemli bir yerde konumlanmış durumdadır. Mersin Limanı bütün imkanları bünyesinde barındırmaktadır. Demiryolu ile ulaşımı bir avantaj olmaktadır. Ayrıca bölgede güçlü bir tır filosu yer almaktadır.

Adana’da bulunan Şakirpaşa Havalimanı da liman için bir avantaj konumundadır. Buradaki havalimanı sadece 69 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Lojistik olarak edindiği kültür ise bir başka avantaj olmaktadır. Çok eski yıllara dayanan bir geçmişi olduğu için geçmişten gelen tecrübe ile daha da nitelikli bir konumda bulunur. İnsan kaynakları yapısı ise oldukça gelişmiştir. Bünyesinde barındırdığı etkin sistem ve nitelikli çalışanları ile birlikte Mersin Limanı lojistik faaliyetler için büyük bir imkan sağlamaktadır.

Mersin Limanı güvenlik olanakları açısından da oldukça tatmin edici özelliklere sahiptir. Ayrıca vermiş olduğu diğer hizmetler de müşteriler tarafından tercih sebebi olmaktadır. Ülke güneyinde bulunan en büyük konteyner limanlarından bir tanesi olma özelliği taşımaktadır. Bu da ülkenin dış ticareti açısından büyük bir artı olarak değerlendirilebilir. Ayrıca Mersin Limanında konvansiyonel kargo hizmetleri de etkin şekilde verilmektedir. Deniz hizmetleri de pilotaj ve römorkaj ile birlikte aktif olarak verilmektedir. Mersin Limanı bu hizmetleri ile müşterilerinin tercihi olmaktadır.

Mersin Limanı İş Başvurusu

Mersin Limanı iş başvurusu için buraya tıklayınız. Mersin Limanı kariyer sayfası üzerinden genel başvuru yapabilir ve sisteme üye olarak cv bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Mersin Limanı İş İlanları

Mersin Limanı iş ilanları için buraya tıklayınız. Açtığınız ekranda Mersin Limanı açık iş pozisyonlarını görebilir ve direk olarak iş başvurusu yapabilirsiniz.

Mersin Limanı İletişim Bilgileri

Mersin Limanı Adres Bilgisi: Yenimahalle 101. Cad 5307. Sok. No:5 33100 Mersin
Mersin Limanı Telefon Numarası: +90 324 241 29 00
Mersin Limanı Web Sitesi: https://www.mersinport.com.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu