Ulaşım Sektörü İş İlanları

Merzifon Havalimanı İş Başvurusu

Merzifon Havalimanı iş başvurusu için sayfamızdaki direktifleri takip ediniz. Amasya Merzifon Havaalanı iş ilanları ve personel alımı ile ilgili bilgiler.

Merzifon Havalimanı Hakkında Kısaca Bilgi

Merzifon Havalimanı, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya ilinin Merzifon ilçesinde yer alan havalimanıdır. Merzifon Havalimanı, Merzifon’a 6.7 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Amasya’ya ise 42 kilometre uzak olan Merzifon Havalimanı, Havza’ya 46.5 ve Çorum’a da 63 kilometre uzaklıktadır.

Merzifon Havalimanı, sadece iç hat uçuşlarına açıktır. Sivil ve askeri uçuşlar için açılan bu havaalanı 2008 yılında sivil uçuşlara açılmıştır. Merzifon Havaalanı’nın işletmecileri ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve Türk Hava Kuvvetleridir.

Merzifon Havalimanı, DHMİ tarafından yönetilmektedir. Bu kurumun görevi Türkiye Havalimanlarının işletilmesi, hava trafiğinin düzenlenmesi ve kontrolü şeklindedir. Bu kurum 1933 yılında kurulmuş ve günümüze kadar kendini devamlı olarak geliştirerek dünya çapında bir kurum haline gelmiştir. 1984 yılında sonra faaliyetlerini Kamu İktisadi Teşebbüsü olarak devam ettirmektedir.

Merzifon Havalimanı, DHMİ tarafından işletildiği için, işe alımlarda DHMİ tarafından yapılmaktadır. DHMİ bir Kamu İktisadi Kuruluşu olduğu içinde personel alımları KPSS ve benzeri sınav sistemiyle yapılmaktadır. Bu tür havalimanları Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini yürütmektedir.

Merzifon Havalimanı İş Başvurusu

Merzifon Havalimanı iş başvurusu için bu linke tıklayarak İşkur sisteminden arama yapabilirsiniz. İşkur arama bölümüne “Merzifon” yazarak güncel açık iş pozisyonlarını görebilirsiniz.

Merzifon Havalimanı, bir Kamu İktisadi Teşebbüsü olduğu için personel alımları kamu kurallarınca yapılmaktadır. Firmaya direk olarak iş başvurusu yapmak mümkün değil.

Merzifon Havalimanı iş ilanlarını E-Devlet üzerinden takip etmek için bu linke tıklayınız.

Merzifon Havalimanı İletişim

Merzifon Havalimanı Adres Bilgisi: 05300 Merzifon Amasya
Merzifon Havalimanı Telefon: 0358 535 10 16/17
Merzifon Havalimanı Web: https://www.dhmi.gov.tr/Sayfalar/Havalimani/Merzifon/IletisimBilgileri.aspx

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu