Kargo İş İlanları

UPS İş Başvurusu

UPS iş başvurusu ve güncel iş ilanları hakkında bilgiler. Şirkete insan kaynakları ile iş görüşmesi yaparak online iş başvuru formunu doldurabilir ve kariyerinizi UPS’de sürdürebilirsiniz.

UPS Hakkında Bilgi

Amerikan kökenli olan UPS, 1907 yılında geniş bir girişimci olan Jim Casey tarafından kurulmuştur. 19 yaşındaki girişimci UPS firmasının ilk hali olan American Messenger Company’ i arkadaşından borç olarak aldığı 100 dolar ile kurmuştur. Yeni kurulan ve sermayesi olmayan şirkette teslimatlar başlarda yayan olarak ya da bisikletli kuryeler aracılığıyla yapılmaktaydı. 1919 yılına gelindiği zaman, kurulmuş olduğu şehir olan Seattle dışına doğru genişleyerek bu günkü adı olan UPS ( United Parcel Service) adını almıştır.

İlk başlardaki ivmesini kaybetmeyen UPS, zaman içinde diğer eyaletlere ve daha sonra diğer kıtalara da hizmet vermeye başlamıştır. İlerleyen zamanlarda paket teslimatı alanında dünyanın en büyük şirketi olmayı başarmış ve lojistik alanında global anlamda bir lider konumuna gelmiştir.

Avrupa kıtasına ilk olarak 1976 yılında giren UPS, yerel ve uluslararası taşımacılık deneyimlerini, yerel uzmanlık deneyimlerini her pazarda uygulayarak ve geliştirerek günümüze kadar büyümesini sürdürmüştür.

Ülkemize bakacak olursak UPS ilk olarak 1988 yılında Türkiye pazarına girmiştir.  Aynı zamanda yetkili servis sağlayıcısı olan Ünspeed ile yerel pazara giren UPS, 2009 yılında Ünspeed’ i bünyesine katmıştır. Günümüzde Türkiye’ de 3000’ e yaklaşan çalışanı, 700 araçlık filosu ve 260’ dan fazla şubesi ile, paket taşımacılığı ve teslimatı alanında Türkiye’ nin lider firmaları arasında yerini sağlamlaştırmıştır.

UPS Kargo Kendi Aracımla Çalışmak İstiyorum

Eğer bir UPS kargo çalışanı olarak kendi aracınızı kullanmak istiyorsanız, öncelikle UPS’nin kendi araçlarına sahip olmadığı bölgelerdeki teslimatlar için bir UPS kargo taşıyıcısı olarak kaydolmanız gerekmektedir. Bu kaydolma işlemi öncelikle UPS’nin resmi web sitesinde bulunan “UPS Carrier Registration” bölümüne girmeniz gerekmektedir.

Burada bulunan formu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra, kendi aracınızı kullanarak teslimatlar yapmaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, bu süreç birçok belge, sigorta ve diğer yasal işlemler gerektirir, bu nedenle başvurmadan önce detaylı bir araştırma yapmanızı ve gerekli tüm belgeleri hazırlamanızı öneririm.

UPS kargo taşıyıcısı olarak çalışmak için belirli kriterleri karşılamanız gerekebilir. Aynı zamanda bu kriterler genellikle yaş, sürücü ehliyeti, araç sigortası, çalışma saatleri gibi konuları kapsar. Ayrıca, taşıdığınız paketlerin doğru bir şekilde teslim edilmesi için, iyi bir yönlendirme sistemine sahip olmanız ve sürüş becerilerinizin iyi olması önemlidir.

Son olarak, belirli bir bölgede taşıma yapmak istiyorsanız, o bölgenin ihtiyaçlarını karşılayan bir araç türüne sahip olmanız da önemlidir. Bu nedenle, taşıyıcılık işiyle ilgileniyorsanız, öncelikle UPS’nin kriterlerini öğrenmek için resmi web sitesini ziyaret etmenizi öneririm

UPS’nin Türkiye ve Dünya’ da Ulaşım Ağı
ABD Atlanta merkezli olarak faaliyetlerini gerçekleştiren UPS, Türkiye genelinde 81 şehirde yurtiçi ekspres, dünya genelinde ise 220’ den fazla ülke ve bölgeye yurtdışı ekspres, depolama, freight forwarding(deniz-kara-havayolu taşımacılık), satış sonrası servisler ile global bağlamda hizmet sağlamaktadır.

UPS İş Başvurusu

Şirkette iş sahibi olmak için buraya tıklayarak iş ilanları sayfasına ulaşabilirsiniz.

UPS İş İlanları

UPS iş ilanları için kariyer.net ya da Linkedin sayfalarını kullanabilirsiniz. Buraya tıklayarak Linedin sayfası iş ilanlarına bakabilirsiniz. Kariyer.net iş ilanları için üst kısımda verdiğimiz bağlantıyı kopyalayabilirsiniz.

UPS İş Görüşmesi
UPS iş görüşmesi için öncelikle resmi site üzerinden ya da kariyer.net üzerinden online iş başvurusu yapmalısınız. Özgeçmiş bilgilerinizi UPS insan kaynaklarına göndererek iş görüşmesi öncesi adımları tamamlamanız gerekmektedir.

Diğer güncel iş ilanları için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu